Olympische Spelen Los Angeles

28 juli 1984 – De 13de Olympische Zomerspelen werden gehouden in Los Angeles. Voor de derde achtereenvolgende keer waren er boycotten van enkele landen. Ditmaal waren het onder andere Rusland en Roemenië die geen sporters naar Amerika stuurden.
Los Angeles was in 1978, toen de stad de Spelen toegewezen kreeg, de enige stad die zich kandidaat had gesteld voor de Zomerspelen van 1984. Los Angeles kreeg de kans om de Spelen tot een commercieel succes te maken; de sporters werden professioneler, de pers was in een grote mate aanwezig en de eerste sponsors stonden op de stoep.
De beste atleet van de Spelen was Carl Lewis, die vier gouden medailles behaalde bij de 100 meter sprint, 200 meter en 4x 100 meter hardlopen en bij het verspringen.
De Spelen duurden tot 12 augustus 1984.