Bemanning van Apollo 16 na geslaagde missie veilig teruggekeerd

27 april 1972 – De vijfde missie die uiteindelijk op de maan landde werd door drie astronauten bemand. Ze deden verschillende test en namen bijna 100 kilogram aan monsters mee om te onderzoeken.
De Apollo 16 was op 16 april gelanceerd vanaf het Kennedy Space Center. De drie astronauten, John Young, Charles Duke en Thomas Mattingly moesten een aantal test op de maan uitvoeren en een maanwegen testen op het maanoppervlak.
Op 21 april landden de mannen op de maan en daarmee was het de vijfde Amerikaanse maanmissie die slaagde. Ze landden op Descartes Highlands en testten in die omgeving de maanwagen, die bijna een snelheid van 18 kilometer per uur behaalde.
Na 11 dagen keerde de bemanning weer veilig terug op aarde. Ze kwamen terecht in de Stille Oceaan, waar ze opgepikt werden door één van de Amerikaanse marineschepen.