Turkish Airlines-vlucht 1951 neergestort vlakbij Schiphol
De Turkish Airlines vlucht was ’s ochtends om 8:25u vertrokken vanaf luchthaven Istanbul Ataturk in Istanbul en was gepland om op 10:40u te landen op Schiphol. De vlucht verliep voorspoedig en zou 15 minuten eerder dan gepland op Schiphol aankomen. Ook vlak voor de landing waren er geen problemen.
Volgens ooggetuigen raakte de Boeing 737-800 kort voor de landing uit balans en leek recht op de snelweg af te vliegen. Dit kon men voorkomen, waarna het vliegtuig in een weiland belandde. Het toestel brak in drie stukken en de motoren braken af.
Er werden 60 ambulances ingezet om de 86 gewonden op te vangen. Van deze gewonden waren 6 in kritieke toestand en 25 zwaargewond. Al het vliegverkeer rond Schiphol werd stilgelegd, maar kon na enige tijd weer hervat worden. De Polderbaan op Schiphol kon vijf dagen lang niet gebruikt worden.
Een technisch mankement bleek de oorzaak van de vliegtuigramp te zijn. Turkish Airlines stond bekend als een luchtvaartmaatschappij waar veel ongelukken mee gebeurden. Eén van de dodelijkste vliegtuigrampen uit de geschiedenis vond plaats in Ermenonville, waar ook een Turkish Airlines toestel bij betrokken was.
Crash; vliegtuigongelukken en hoe u ze overleeft








