Niewsdossier


Dossierinformatie

Nieuwsdatum25 juni 2007
OnderwerpAlgemeen
LandNederland
Plaatsingsdatum26 juni 2007
Foto bronmajoorbosshardt.nl
AuteurNieuwsdossier
Majoor Bosshardt overleden
Majoor Bosshardt overleden
25 juni 2007 - Het boegbeeld van het Leger des Heils overleed op 94-jarige leeftijd in Amsterdam. Hoewel ze in 1978 al met pensioen was gegaan, bleef ze nog lang actief voor het leger. Begin 2006 ging de gezondheid van Alida Bosshardt al hard achteruit.

Majoor Bosshardt, eigenlijk luitenant-kolonel Bosshardt werd op 8 juni 1913 geboren in Utrecht. Op 18-jarige leeftijd kwam Alida Margaretha Bosshardt voor het eerst in aanraking met het Leger des Heils. Ze besloot direct lid te worden.

Ze werkte in kindertehuizen en in Amsterdam kwam ze tevens in aanraking met verslaafden en daklozen. Tijdens de Tweede Wereldoorlog werd ze opgepakt, maar ze wist te ontsnappen. Na de oorlog zette ze zich in voor de prostituees en daklozen op de Amsterdamse Wallen, waardoor ze ook landelijk een bekend persoon werd.

Majoor Bosshardt werd vele malen onderscheiden. Ze kreeg de hoogste onderscheiding van het Leger des Heils, in 1966 werd ze benoemd tot Ridder in de Orde van Oranje Nassau en in 2004 kreeg ze de Yad Vashem-onderscheiding voor haar werk tijdens de Tweede Wereldoorlog.

Bookmark and Share

Meer van...

Majoor Bosshardt Ridder in de Orde van Oranje Nassau Overleden 2007
 
President McKinley vermoord Slag om Midway Amerikaanse marinebasis doelwit van aanslag Managua getroffen door aardbeving Sigmund Freud overleden Schipholtunnel geopend Arthur Ashe gestorven Lev Jasjin overleden Gotse Deltsjev sterft tijdens schermutselingen met Ottomaanse politie