Niewsdossier


Dossierinformatie

Nieuwsdatum22 oktober 2005
OnderwerpLuchtvaart
LandNigeria
Plaatsingsdatum8 april 2007
AuteurNieuwsdossier
Vlucht 210 van Bellview Airlines bij Lagos neergestort
Vlucht 210 van Bellview Airlines bij Lagos neergestort
22 oktober 2005 - Een toestel van Bellview Airlines stortte nabij de Nigeriaanse stad Lagos neer. De vlucht was net vetrokken uit Lagos en was op weg naar Abuja.

Het toestel was enkele minuten voor het ongeluk in slecht weer opgestegen vanaf het vliegveld van Lagos. De luchtverkeersleiding had ondanks het slechte weer toch toestemming gegeven om op te stijgen.

Kort na het opstijgen ontving de luchtverkeersleiding nog een noodsignaal, maar vervolgens raakte het alle contact met de Boeing kwijt. Het toestel stortte 45 kilometer van Lagos neer. Aan boord van het vliegtuig waren 111 passagiers en 6 bemanningsleden. Geen enkele van hen overleefde de ramp.

De oorzaak van het ongeluk was een combinatie van slecht onderhoud en ingeslagen bliksem.

Meer van...

Luchtvaartmaatschappij Vliegtuigongeluk Vliegtuig 2005
 
Eerste Nobelprijs uitgereikt Koning Leopold III treedt af Koersk gezonken Veerboot Le Joola gekapseisd Doden na paniek in voetbalstadion El Monumental Natalee Holloway op Aruba vermist geraakt Orkaan Francelia eist meer dan 100 levens in Belize Frans Kellendonk overleden aan aids Benjamin Stewart Parsons overleden aan longkanker