Niewsdossier


Dossierinformatie

Nieuwsdatum8 oktober 2005
OnderwerpNatuur
LandPakistan
Plaatsingsdatum8 november 2006
AuteurNieuwsdossier
Pakistan getroffen door aardbeving
8 oktober 2005 - Een zware aardbeving, met een kracht van 7,6 op de schaal van Richter, trof Noord-Pakistan en Noord-West India. Er kwamen meer dan 20.000 mensen om het leven en ongeveer 70.000 mensen raakten gewond.

De Kasjmir aardbeving vond om ongeveer 04.00 uur ’s ochtends plaats. Naast de eerste grote beving werden er nog ongeveer 150 naschokken gemeten. Naast Pakistan en India waren er ook slachtoffers te betreuren in Afganistan.

Doordat veel getroffen dorpen moeilijk bereikbaar waren duurde het meer dan twee weken om alle slachtoffers te bereiken. Men schatte dat er miljoenen mensen in de berggebieden dakloos waren geworden.

Een groot aantal landen stuurde reddingsteams en hulpgoederen. Nederland stuurde bijvoorbeeld 500 tenten naar Pakistan en in België werd de hulpactie HOOP gestart.

Bookmark and Share
 
Watersnoodramp in Zeeland Eerste Nederlandse televisiereclame Trein in Whangaehu rivier gestort Zestien doden bij treincrash in Chase, Maryland Horst Tappert overleden Orkaan Gustav verjaagt twee miljoen mensen Bijzondere vondst in Vorstengraf bij Oss Turkse invasie op Cyprus Jorge Luis Borges overleden