Niewsdossier


Dossierinformatie

Nieuwsdatum13 januari 2001
OnderwerpAlgemeen
LandNederland
Plaatsingsdatum4 mei 2007
Foto bronkennisnet.nl
AuteurNieuwsdossier
Conrector Terra College vermoord door leerling
13 januari 2001 - Hans van Wieren, de conrector van het Haagse Terra College, werd na een woordenwisseling door een leerling in zijn hoofd geschoten. Hij overleed dezelfde avond aan zijn verwondingen.

De leerling, die de moord twee dagen later bekende, had een lange schorsing boven zijn hoofd hangen wegens meermalig wangedrag. Van Wieren zou op 14 januari een gesprek hebben met de moeder van de dader. Zover kwam het niet, op 13 januari schoot de 17-jarige leerling de conrector midden in de kantine neer. De dader meldde zich 's avonds bij de politie en werd later veroordeeld tot vijf jaar cel en TBS met dwangverpleging.

Van Wieren was tevens lid van de gemeenteraad van Zoetermeer en zat in het bestuur van het Stedelijk College Zoetermeer. Hij was getrouwd en had twee dochters.

De moord op Van Wieren zorgde voor een massale golf van verontwaardiging in Nederland, honderdduizenden mensen tekenden op internet condoleanceregisters.

Bookmark and Share
 
Spanje wint EK voetbal 1964 Italie wint WK voetbal Vliegtuigongeluk bij Port Harcourt Eerste Nederlands dierenasiel in Utrecht Orkaan Flossy slaat toe in de Verenigde Staten Orkaan Betsy eist 76 levens in Louisiana Nederlandse onderzeeboot K XVI getorpedeerd Glenbrook treinramp eist 7 levens in New South Wales Eerste ontsnappingspoging op Alcatraz gefaald