Niewsdossier


Dossierinformatie

Nieuwsdatum17 november 1997
OnderwerpTerrorisme
LandEgypte
Plaatsingsdatum14 november 2006
AuteurHet Nieuwsdossier-Team
Toeristen omgekomen bij aanslag in Luxor
Toeristen omgekomen bij aanslag in Luxor
17 november 1997 - Een groep terroristen van 6 man, verkleed als beveiligingsmedewerkers openden bij de Tempel van Hatsjepsoet in Luxor het vuur op een groep toeristen welke net uit de bus stapten. Hierbij kwam 69 mensen om het leven.

De tempel van Hatsjepsoet vlakbij de de Vallei der Koningen in Luxor gelegen was een trekpleister voor toeristen. Het was ook dat het grootste gedeelte van de slachtoffers bestond uit toeristen. De overige slachtoffers Egyptenaren, waarvan enkele politieagenten. Naast de 69 doden raakten er ook nog 26 mensen gewond.

De terroristen, gewapend met machinegeweren en messen, waren afkomstig van verschillende moslim-fundamentalistische groeperingen welke vermoedelijke verbonden waren met Al-Qaida. De terroristen leken aanvankelijk te ontkomen, maar kwamen tijdens hun vluchtpoging alsnog om tijdens een vuurgevecht met de politie.

Bookmark and Share

Meer van...

Luxor Al-Qaida Aanslag 1997
 
Prinses Beatrix geboren Supercup bekroond topjaar voor Ajax Mijlpaal voor de Rotterdamse haven Eerste gesprek met mobiele telefoon Bloedige schietpartij in Westroads Mall Odile Defraye wint Tour de France 1912 Jacques Anquetil wint Tour de France 1964 Ram Baran Yadav als eerste president Nepal gekozen Manhattan Bridge geopend voor verkeer