Niewsdossier


Dossierinformatie

Nieuwsdatum12 februari 1994
OnderwerpSport
LandNoorwegen
Plaatsingsdatum9 oktober 2006
AuteurHet Nieuwsdossier-Team
Olympische Spelen Lillehammer
12 februari 1994 - Lillehammer is de gastheer voor de wintereditie van de Olympische Spelen van 1994. Van 12 februari tot en met 27 februari 1994 doen 1.737 sporters mee.

Doordat televisiestations niet meer het geld op konden brengen om de uitzendrechten van twee Olympische Spelen in een jaar te betalen, werd er besloten om de Winterspelen in een ander jaar te houden.

De 21 Nederlandse sporters wisten geen gouden medaille in de wacht te slepen. Johan Olav Koss won met 3 wereldrecords de 1.500, 5.000 en 10.000 meter. Ritsma won zilver op de 1.500 meter en brons op de 5.000. Ook Zandstra en Veldkamp wonnen een bronzen medaille.

Het medailleklassement werd gewonnen door de Russen, terwijl Nederland 18e werd.

Bookmark and Share
 
Duitsland wint voor het eerst het EK voetbal in 1972 Scholierenopstanden in Soweto Vlucht 191 bij Dallas Airport neergestort Elio de Angelis overleden tijdens trainingsrit op Paul Ricard Circuit Honderden doden door overstromingen in Sri Lanka Heather O'Rourke overleden aan de gevolgen van een darmbelemmering Wiskundige Felix Hausdorff pleegt zelfmoord Voormalig hoofdkantoor C&A afgebrand Richard Nixon overleden