Niewsdossier


Dossierinformatie

Nieuwsdatum24 mei 1993
OnderwerpAlgemeen
LandMexico
Plaatsingsdatum9 december 2007
Foto brongiaophanvinh.net
AuteurNieuwsdossier
Juan Jesus kardinaal Posadas Ocampo vermoord
Juan Jesus kardinaal Posadas Ocampo vermoord
24 mei 1993 - De aartsbisschop van Guadalajara en kardinaal van de Rooms-Katholieke Kerk werd vermoord omdat hij werd aangemerkt als drugsbaron. Ocampo werd 66 jaar oud.

Juan Jesús Posadas Ocampo werd geboren op 10 november 1926 in Salvatierra en werd op 28 juni 1991 door Paus Johannes Paulus II gepromoveerd tot kardinaal.

Ocampo zat in zijn auto te wachten op de parkeerplaats van het vliegveld van Guadalajara en werd getroffen door 14 kogels. Er werd dik gespeculeerd wie er achter de moord zat. De politiek beweerde dat Ocampo een drugsbaron was, wat werd ontkend door de Rooms-Katholieke Kerk. De Rooms-Katholieke Kerk beweerde juist dat Ocampo was vermoord omdat hij had ontdekt dat enkele politici banden onderhielden met drugsbendes.

In 2005 werd Humberto Rodriguez Banuelos, lid van de bende van Ramón Arellano Félix, veroordeeld voor de moord op Ocampo en kreeg een gevangenisstraf van 40 jaar opgelegd.

Bookmark and Share

Meer van...

Juan Jesus Kardinaal Posadas Ocampo Vermoord 1993
 
San Fransisco verwoest door aardbeving Uraniumatoom gespleten door Otto Hahn Slag om Stalingrad Zelfverbranding van Jan Palach Pavlov heeft zijn conditioneringstheorie gepresenteerd Habyarimana omgekomen door vliegtuigcrash Actrice Dominique Dunne vermoord door ex-vriend Dagen H: Zweden schakelt over van links- naar rechtsrijden Auteur Janwillem Lincoln van de Wetering overleden