Niewsdossier


Dossierinformatie

Nieuwsdatum20 juni 1990
OnderwerpNatuur
LandIran
Plaatsingsdatum7 oktober 2006
AuteurNieuwsdossier
Iran getroffen door zwaarste aardbeving uit hun geschiedenis
Iran getroffen door zwaarste aardbeving uit hun geschiedenis
20 juni 1990 - Iran werd getroffen door een aardbeving met een kracht van 7,7 op de schaal van Richter. Het epicentrum lag nabij Gilan en Zanjan. Er vielen 50.000 doden, 600.000 mensen raakten gewond en 400.000 mensen werden dakloos.

Het gebied nabij de Kaspische zee werd zwaar verwoest. Huizen, gebouwen en zelfs dammen raakten zwaar beschadigd. De totale schade bedroeg ruim €6.000.000,-. De reddingswerkzaamheden kwamen moeizaam op gang. Ten eerste vond de aardbeving ’s nachts plaats. Daarnaast was dit gebied van Iran moeilijk begaanbaar en als laatste was het weer ook nog eens slecht.

Iran werd al vaker het slachtoffer van aardbevingen. Het ligt precies tussen de Afrikaanse en de Arabische platen. Sinds 1970 waren er meer dan 10 flinke aardbevingen in Iran. Een voorbeeld is de aardbeving in 2003 in Bam.

Een bijzonder gegeven is dat de aardbeving voorspeld was, echter op 15 juli 1990. Deze aardbeving kwam veel eerder, maar op 15 juli 1990 werden de Filipijnen getroffen door een aardbeving.

Bookmark and Share

Meer van...

Aardbeving 1990
 
Bomaanslag op Bali Deep Impact gelanceerd Honderden doden door geexplodeerde olieleiding Outer Banks orkaan eist 39 levens Schrijver en politicus Jaime Torres Bodet pleegt zelfmoord Slag om Iwo Jima Cabaretiere Corry Vonk overleden Madurodam geopend door prinses Beatrix Afscheidswedstrijd Johan Cruijff