Purley treinramp eist meer dan 90 gewonden
Om 12.50 uur was er een passagierstrein vertrokken uit Horsham, die na ongeveer een half uur aankwam op station Purley. Op dat moment kwam ook de trein uit Littlehampton aangereden.
Deze laatste had echter een waarschuwingssignaal genegeerd en kon daardoor niet meer op tijd remmen voor het rode licht. Hij botste vol op de stilstaande trein, waarbij vijf coupes ontspoorden en op een lager gelegen gedeelte terechtkwamen.
Het waarschuwingssignaal was echter niet duidelijk afgesteld, waardoor het door bijna alle machinisten genegeerd werd. Desondanks werd de machinist verdoordeeld voor doodslag en kreeg 12 maanden gevangenisstraf opgelegd.
Hiermee werd hij de eerste machinist in de Engelse geschiedenis die voor een dergelijke fout veroordeeld werd tot een gevangenisstraf. Later werd de straf omgezet naar vier maanden voorwaardelijk, wegens de falende infrastructuur.








