Niewsdossier


Dossierinformatie

Nieuwsdatum22 juni 1980
OnderwerpSport
LandItalie
Plaatsingsdatum12 oktober 2006
AuteurHet Nieuwsdossier-Team
West-Duitsland wint EK voetbal
West-Duitsland wint EK voetbal
22 juni 1980 - Het elftal van West-Duitsland wint, na een verloren finale in 1976, in 1980 de 2de Europese titel. Belgie werd in de finale met 2-1 verslagen.

Het Nederlands elftal kon in 1980 geen potten breken. Men won dan nog van Griekenland, maar een nederlaag tegen Duitsland en een gelijkspel tegen Tjechoslowakije zorgden ervoor de Nederland niet de poulewedstrijden doorkwamen.

Gastland en favoriet Italie werd tweede in de poule waardoor Belgie de finale bereikte. De Tjechen wonnen ten koste van de Italianen de bronzen medaille. De Belgen waren verrassend sterk maar een doelpunt van Hrubesch vlak voor het einde deed hen de das om.

Bookmark and Share

Meer van...

West-Duitsland EK Voetbal 1980
 
Prinses Juliana overleden Koning Alexander I van Griekenland overleden Ruimtestation Mir gelanceerd Ontdekkingsreizigster Isabelle Eberhardt verdronken in modderstroom Firmin Lambot wint Tour de France 1919 Tropische storm Amelia eist 33 levens door overstromingen Passagiersschip Georges Philippar afgebrand Rock Hudson aan AIDS overleden Ingestorte trap aan de Oudegracht in Utrecht zorgt voor één dode