Niewsdossier


Dossierinformatie

Nieuwsdatum4 juli 1976
OnderwerpTerrorisme
LandOeganda
Plaatsingsdatum7 oktober 2007
Foto bronknesset.gov.il
AuteurNieuwsdossier
Gijzeling op vliegveld Entebbe beeindigd
Gijzeling op vliegveld Entebbe beeindigd
4 juli 1976 - Het Israëlische leger voerde een voor onmogelijk gehouden actie uit op het toestel dat door Arabische en Duitse terroristen gegijzeld werd. Vrijwel alle gijzelaars werden ongedeerd bevrijd.

Het Air France toestel van Tel Aviv op weg naar Parijs werd op 27 juni gedwongen om een andere koers te vliegen. Aan boord waren veel Israëlische passagiers. Het vliegtuig landde na een korte stop in Libië uiteindelijk in Oeganda. Daar werden de Joodse en niet-joodse passagiers van elkaar gescheiden.

De Israëlische overheid besefte dat er direct actie ondernomen moest worden en gaven Israëlische commando’s de opdracht om de kapers te overmeesteren en de passagiers te bevrijden. De operatie werd Operation Thunderbolt gedoopt.

Het lukte de commando’s door een goed voorbereide en uitgevoerde actie om de gijzelaars te bevrijden.  De actie werd later verfilmd.

Bookmark and Share
 
Bloedbad door etnisch geweld in Congo NOVIB opgericht Ruimtestation Mir gelanceerd William Henry Bragg overleden Marva opgeheven Honderden Pelgrims vermoord in Mekka Haakon VII van Noorwegen gekroond Etty Hillesum in Auschwitz om het leven gebracht Benny Hill overleden