Niewsdossier


Dossierinformatie

Nieuwsdatum20 maart 1976
OnderwerpAlgemeen
LandVerenigde Staten
Plaatsingsdatum31 mei 2007
Foto bronnndb.com
AuteurNieuwsdossier
Patricia Hearst veroordeeld voor bankoverval
Patricia Hearst veroordeeld voor bankoverval
20 maart 1976 - De miljonairskleindochter werd ontvoerd door de SLA groep en beroofde enige tijd later met deze groep de Hibernia bank op Sunset Avenue. Ze werd later veroordeeld tot zeven jaar cel.

Patricia Campbell Hearst was de kleindochter van miljonair William Randolph Hearst. Op 4 februari 1974 werd zij uit haar appartement ontvoerd door een groep die zichzelf de Symbionese Liberation Army noemde. Haar familie betaalde de geëiste 6 miljoen dollar, maar Patricia werd niet vrijgelaten.

Twee maanden later pleegde dezelfde Patricia met enkele leden van SLA een brute bankoverval. Ze werd gefotografeerd met een sub-machinegeweer al schreeuwend tegen het bankpersoneel. Ze verkondigde dat ze zich aan had gesloten bij de SLA en haar naam had veranderd in Tania.

Ze werd kort hierna gearresteerd en verkondigde in de rechtszaal dat ze door shock sympathie had ontwikkeld voor de ontvoerders, een extreem geval van het stockholmsyndroom. De rechter vond dit niet plausibel en veroordeelde haar tot 7 jaar gevangenisstraf. Na 22 maanden kreeg ze gratie van president Jimmy Carter en Bill Clinton gaf haar op zijn laatste dag nog een algeheel pardon.

Bookmark and Share

Meer van...

Patricia Hearst Veroordeling 1976
 
Frankrijk wint Euro 2000 Booker T. Washington bezoekt als eerste kleurling het Witte Huis Passagiersschip Morro Castle uitgebrand Conrad Hilton overleden Johannes II van Liechtenstein overleden Orkaan Diana eist drie levens in Noord Carolina Koning Christiaan IX van Denemarken overleden Libie gebombardeerd door Amerikaanse marine Val van Saigon