Niewsdossier


Dossierinformatie

Nieuwsdatum4 januari 1965
OnderwerpEntertainment
LandEngeland
Plaatsingsdatum26 april 2007
Foto brongeocities.com
AuteurNieuwsdossier
T.S. Eliot overleden
4 januari 1965 - Een van de belangrijkste personen uit de wereld van de literatuur van de 20e eeuw, T. S. Eliot, stierf op 76-jarige leeftijd in London. Hij was een Amerikaans-Britse dichter, toneelschrijver en criticus.

Thomas Stearns Eliot werd geboren in Saint Louis op 6 september 1888. Nadat hij letteren en filosofie aan Harvard had gestudeerd begon Eliot in de periode 1917-1922 aan zijn eerste grote werken: Prufrock and Other Observations, Poems en The Waste Land. The Waste Land publiceerde hij in zijn eigen opgerichte tijdschrift, The Criterion. Hierdoor kreeg Eliot al snel aandacht van de literaire wereld en het publiek en werd zijn reputatie als een belangrijk dichter gevestigd.

Met name voor de Four Quartets, wat Eliot als zijn meesterwerk beschouwde, ontving hij in 1948 de Nobelprijs voor de literatuur. Zijn essays hebben en diepgaande invloed uitgeoefend op het denken over de relatie tussen literatuur, cultuur en religie.

Bookmark and Share

Meer van...

Dichter Schrijver Overleden 1965
 
NAVO opgericht Veel doden door brand in Salang tunnel Olympische Spelen 1900 in Parijs Koning Ghazi van Irak omgekomen bij auto-ongeluk Zanger Arne Jansen pleegt zelfmoord Striptekenaar Don Lawrence overleden Cyprus onafhankelijk Bang Na Expressway geopend IJshockeyteam Lokomotiv Yaroslavl komt om bij vliegtuigramp