Niewsdossier


Dossierinformatie

Nieuwsdatum13 oktober 1964
OnderwerpNatuur
LandCuba
Plaatsingsdatum7 december 2007
Foto bronweather.unisys.com
AuteurNieuwsdossier
Orkaan Isbell eist vier doden op Cuba
13 oktober 1964 - De vijfde sterke orkaan van het seizoen bracht het zwaarste landcontact van het jaar voor de Verenigde Staten. In totaal kwamen zes mensen om het leven en liep de schade op tot 20 miljoen dollar.

Ten oosten van Nicaragua ontstond op 8 oktober een tropische depressie, die uitgroeide tot een orkaan op 13 oktober. Gelijk die dag maakte Isbell al landcontact op Cuba.

In de Golf van Mexico wist Isbell zich te ontwikkelen tot een zeer krachtige orkaan en met een piek van 205 km/h kwam Isbell bij Everglades City in Florida weer aan de grond.

Tot 16 oktober bleef Isbell op orkaankracht, waarna ze langzaam afzwakte naar een extratropische storm. Met windsnelheden van 70 km/h maakte Isbell nog landcontact in Morehead City in North Carolina.

Naast de vier doden op Cuba overleden er in Florida en North Carolina ook nog eens twee mensen. De meeste kosten werden veroorzaakt door verwoeste plantages, vooral tabakplantages werden zwaar getroffen. Vele tabakswinkeltjes raakten hierdoor failliet.

Bookmark and Share
 
Great Train Robbery Lichaam Hanns Martin Schleyer gevonden Spaanse premier Carrero Blanco omgekomen bij aanslag Bloedbad in Tsjechisch dorpje Lidice Verdrag chemische wapens van kracht geworden Tonny van Leeuwen omgekomen bij auto ongeluk Bezetting van Alcatraz ten einde Hisayasu Nagata pleegt zelfmoord door van flat te springen Zelfmoordaanslag op politieschool zorgt voor bloedbad