Niewsdossier


Dossierinformatie

Nieuwsdatum12 april 1957
OnderwerpAlgemeen
LandVerenigde Staten
Plaatsingsdatum21 april 2007
Foto bronlhncbc.nlm.nih.gov
AuteurNieuwsdossier
Leroy Burney publiceert rapport over schadelijkheid van roken
12 april 1957 - De Surgeon General Leroy Burney publiceerde een onderzoek waarin verband werd gelegd tussen roken en longkanker. Het was de eerste keer dat men kon aantonen dat roken schadelijk was voor de menselijke gezondheid.

De Surgeon General was de belangrijkste gezondheidsfunctionaris in de Verenigde Staten. Leroy Burney bekleedde deze functie sinds 8 augustus 1956. Op dat moment speelden zaken als toegankelijke gezondheidszorg en de algemene gezondheid een belangrijke rol in de Amerikaanse politiek.

Op 29 januari 1961 legde Leroy zijn functie neer. Zijn werk werd de basis voor het vernieuwen van de gezondheidszorg in de Verengide Staten en ook voor het beperken van roken.

De opvolger van Burney toonde in 1964 zelfs aan dat roken schadelijk is voor de algehele menselijke gezondheid. Burney, zelf ook een roker, overleed in 1998 op 91-jarige leeftijd.

Bookmark and Share
 
Azie getroffen door zeebeving en tsunami's Jim Morrison overleden Vliegtuigramp op Sumatra Saddam Hussein opgehangen Alexander Graham Bell overleden Leroy Burney publiceert rapport over schadelijkheid van roken Spelers Manchester United omgekomen bij vliegtuigongeluk Yaounde treinramp eist 120 mensen in Kameroen 250 opvarenden dood op boot bij Lampedusa