Niewsdossier


Dossierinformatie

Nieuwsdatum14 mei 1955
OnderwerpPolitiek
LandPolen
Plaatsingsdatum21 september 2006
AuteurHet Nieuwsdossier-Team
Warschaupact
Warschaupact
14 mei 1955 - Het Pact van Warschau wordt op 14 mei 1955 opgericht als reactie op de aansluiting bij het Westen van de West-Duitsland en had als doel om de Oost-Europese landen meer betrokken te krijgen bij de Russen.

De oprichting kwam voort uit de vijandelijke relatie tussen Amerika en Rusland. Beide grootmachten hadden andere ideeen over de toekomst van Duitsland, zo vlak na de oorlog. Duitsland was op 9 mei 1955 lid geworden van de NAVO; de Westerse wereld.

Het pact had als doel om de Oost-Europese landen wederzijdse ondersteuning, vriendschap en samenwerking te geven met Rusland om zo de mogelijke dreiging van het Westen te kunnen weerstaan.

Tot 1 april 1991 houdt het Pact stand. In de tussentijd is in 1956 Hongarije kort uitgetreden, is Albanie buitengesloten, wordt er een einde gemaakt aan de 'Praagse lente' en is de Berlijnse muur gevallen. De oorzaak van het opheffen van het Pact kwam onder andere door het uiteenvallen van Rusland.

Bookmark and Share

Meer van...

Warschaupact Verdrag 1955
 
Oud President Nikola Pasić overleden Ernest Rutherford stelt atoommodel op Geallieerde troepen landen op Sicilie Drievoudige palindroom De EDSA Revolutie uitgebroken Joseph Siffert komt om door verstikking tijdens Grand Prix van Engeland Voormalige Sultan Abdulhamit II overleden Franse crimineel Alexandre Stavisky pleegt zelfmoord Wrak Titanic gevonden