Jean Robic wint Tour de France 1947
De 34e editie van de Tour ging op 25 juni van start in Parijs en eindigde ook in de hoofdstad van Frankrijk. Er stonden 100 renners aan de start verdeeld over 10 ploegen. In totaal stonden er 21 etappes gepland met een totale lengte van 4665 kilometer.
Het was de eerste Tour na de Tweede Wereldoorlog en er deed nog maar één renner mee die ooit een Tour de France had gereden, dit was René Vietto.
René Vietto reed ook lange tijd in het geel, maar was een slechte tijdrijder en verloor hierdoor zijn gele trui aan Pierre Brambilla na een 139 kilometer durende tijdrit. In de 14 etappe wist Albert Bourlon een solovlucht met etappewinst te maken van 253 kilometer.
Pas in de laatste etappe nam de onbekende Jean Robic het initiatief en viel aan en wist de etappe te winnen en hierdoor won hij ook de Tour.








