Niewsdossier


Dossierinformatie

Nieuwsdatum20 juli 1947
OnderwerpSport
LandFrankrijk
Plaatsingsdatum23 januari 2008
Foto broncottaar.nl
AuteurHet Nieuwsdossier-Team
Jean Robic wint Tour de France 1947
20 juli 1947 - De Franse wielrenner Jean Robic won de eerste Ronde van Frankrijk die na de Tweede Wereldoorlog werd gehouden. Hij won de Tour zonder maar één dag in het geel te hebben gereden.

De 34e editie van de Tour ging op 25 juni van start in Parijs en eindigde ook in de hoofdstad van Frankrijk. Er stonden 100 renners aan de start verdeeld over 10 ploegen. In totaal stonden er 21 etappes gepland met een totale lengte van 4665 kilometer.

Het was de eerste Tour na de Tweede Wereldoorlog en er deed nog maar één renner mee die ooit een Tour de France had gereden, dit was René Vietto.

René Vietto reed ook lange tijd in het geel, maar was een slechte tijdrijder en verloor hierdoor zijn gele trui aan Pierre Brambilla na een 139 kilometer durende tijdrit. In de 14 etappe wist Albert Bourlon een solovlucht met etappewinst te maken van 253 kilometer.

Pas in de laatste etappe nam de onbekende Jean Robic het initiatief en viel aan en wist de etappe te winnen en hierdoor won hij ook de Tour.

Bookmark and Share
 
Chileense kust getroffen door aardbeving Lusitania getorpedeerd Willem Alexander en Maxima getrouwd Gerald Ford overleden Ivan Pavlov overleden Sylvere Maes wint Tour de France 1936 Mislukte staatsgreep in Spanje Schietpartij op school in Winnenden eindigt met 16 doden Adolfsbrug feestelijk geopend