Niewsdossier


Dossierinformatie

Nieuwsdatum5 mei 1945
OnderwerpOorlog
LandNederland
Plaatsingsdatum18 september 2006
Foto bronNationaal Archief
AuteurNieuwsdossier
Nederland bevrijd!
Nederland bevrijd!
5 mei 1945 - Het westelijk deel van Nederland werd op 5 mei 1945 bevrijd door geallieerde troepen met onder andere Amerikanen, Canadezen en Engelsen. Hiermee was voor Nederland de Tweede Wereldoorlog afgelopen.

Het zuiden van Nederland was al in het najaar van 1944 bevrijd. Het oosten van Nederland moest wachten tot april 1945 en het westen zelfs tot de Duitse capitulatie op 5 mei 1945.

De bevrijding van West-Europa was met D-Day begonnen. De troepen rukten op en op 5 september 1944 was al een deel van België bevrijd. Op 12 september 1944 kwamen de eerste bevrijders Zuid-Limburg binnen. Doordat de slag bij Arnhem verloren werd duurde de bevrijding van Noord en West Nederland langer dan verwacht.

Op 4 mei 1945 aanvaardde de Brit Montgomery de overgave van de Duitse troepen in Noord-West Europa. De capitulatie ging om 08.00 uur 's ochtends de volgende dag in.

De Tweede Wereldoorlog in foto's

Bookmark and Share

Meer van...

Tweede Wereldoorlog Bevrijding Montgomery 1945
 
Eerste Pulitzerprijs uitgereikt Vliegtuig gecrasht in Zwarte Zee Baekeland begonnen met productie van bakeliet Rijksdag in brand gestoken Ratlam opgeschrikt na vondt van honderden babybotten Voyager 2 gelanceerd Rotterdam opnieuw gebombardeerd Frederik Zernike overleden John Wayne Gacy geexecuteerd