Oorlogsvlieger Ernst Udet pleegt zelfmoord
Ernst Udet werd geboren op 26 april 1896 in Frankfurt en was al op jonge leeftijd geïnteresseerd in vliegtuigen. Op zijn 17e vloog hij voor het eerst en besloot piloot te worden. Nadat hij bij het uitbreken van de oorlog werd afgewezen voor het leger, haalde hij in 1915 zijn vliegbrevet.
Hierdoor kon Udet gevechtspiloot worden en ontving in 1916 zijn eerste onderscheiding voor het uitschakelen van een Franse bommenwerper. Tussen de Eerste en de Tweede Wereldoorlog werd Udet stuntpiloot, waarna hij ook in een aantal films verscheen en een succesvolle biografie schreef.
In 1933 hoorde Udet dat Hitler van plan was om een nieuwe luchtmacht op te richten. Ondanks zijn wantrouwen tegenover de nazi’s, hielp hij hen deze op te bouwen en zo ontstond de Luftwaffe.
Depressies, versterkt door het verlies van de Slag om Engeland en de invasie in de Sovjet-Unie, zorgden ervoor dat Udet zich wilde laten ontheffen uit zijn functie. Göring weigerde dit, waarna Udet besloot een einde aan zijn leven te maken.








