Niewsdossier


Dossierinformatie

Nieuwsdatum13 september 1918
OnderwerpSpoorwegen
LandNederland
Plaatsingsdatum11 september 2006
AuteurHet Nieuwsdossier-Team
Treinongeluk bij Weesp
13 september 1918 - Op vrijdag 13 september 1918 verongelukt er een trein nabij Weesp. Tot dan toe is het de grootste treinramp uit de Nederlandse geschiedenis.

De trein reed in de richting van Amsterdam toen het over de brug van het Merwedekanaal moest rijden. Vlak voor de brug zakte de trein weg en stortte enkele meters naar beneden. Doordat niemand van het personeel gewond was, kon er snel hulp verleend worden. Toch kwamen er bij de ramp 41 mensen om het leven en raakten er 42 mensen gewond.

De oorzaak van de treinramp was het wegzakken van de spoordijk die verzwakt was door de vele regen die de dag ervoor was gevallen.

 
De eerste non-stop postvlucht Uraniumatoom gespleten door Otto Hahn Gary Powers neergeschoten in zijn spionagevliegtuig Peru getroffen door aardbeving Wubbo Ockels eerste Nederlander in de ruimte Oud-president Benjamin Harrison overleden aan griep Dramatisch treinongeluk na brugsabotage Lucien Petit-Breton wint Tour de France 1907 Humpy Koneru volgt Judit Polgar op als jongste grootmeester