Niewsdossier


Dossierinformatie

Nieuwsdatum9 maart 1916
OnderwerpOorlog
LandVerenigde Staten
Plaatsingsdatum11 september 2006
AuteurHet Nieuwsdossier-Team
Verenigde Staten aangevallen door Mexicaanse rebellen
Verenigde Staten aangevallen door Mexicaanse rebellen
9 maart 1916 - Op 9 maart 1916 vallen 400 manschappen Columbus, een klein dorpje aan de Amerikaanse grens met Mexico, aan. Het is tot de aanslag in september 2001 de laatste keer dat het Amerikaanse vasteland is aangevallen.

De reden waarom nou juist Columbus werd aangevallen is ook nooit duidelijk geweest. Maar een handelspartner die eens zijn afspraken niet is nagekomen, woonde in Columbus.

Om 4:45u in de ochtend vielen de rebellen Columbus aan. Ze staken huizen in brand en schoten op iedereen die ze zagen. De 600 soldaten die in Columbus gevestigd waren, waren verrast door de aanval maar konden al snel terugslaan. Om 7:30u trokken de Mexicanen zich terug.

Tijdens de korte aanval verloren de rebellen ruim 100 mannen, terwijl de Amerikanen 18 doden moesten betreuren.

Bookmark and Share

Meer van...

Aanval Rebellen 1916
 
Invoering leerplicht Rinus Michels overleden De ramp met de General Slocum Franz Ferdinand vermoord Engeland wint WK voetbal De Linden-opstand Koning Abdullah I komt om door aanslag Jannes van der Wal overleden aan leukemie Lake Pontchartrain Causeway geopend