Niewsdossier


Dossierinformatie

Nieuwsdatum22 april 1915
OnderwerpOorlog
LandBelgië
Plaatsingsdatum11 september 2006
AuteurNieuwsdossier
Gebruik van gifgas tijdens Slag om Ieper
22 april 1915 - De Duitse troepen gebruikten bij de tweede slag bij het Belgische Ieper voor het eerst gifgas. Hierdoor stierven er 5.000 soldaten.

Nadat er goed gecontroleerd was of de wind goed stond en de Fransen zich nog in de loopgraven bevonden, lieten de Duitse troepen gifgas ontsnappen uit gasflessen. Het gas werd door de wind naar de Franse linies gevoerd, waarna er voor de Franse soldaten geen ontsnappen meer mogelijk was. Eenmaal het gas ingeademd, stikten er 5.000 soldaten. Anderen wisten te vluchten waardoor er een groot gat in de verdedigingslinie geslagen werd.

Twee dagen later kregen Canadese soldaten ook een aanval met gifgas, waarna ook in mei de Britten het moesten ontgelden.

In totaal zijn er in de Eerste Wereldoorlog 90.000 personen om het leven gekomen door het gebruik van dergelijke chemicalien.

 
Warschaupact Olieramp door Sea Empress Aardbeving in Managua Schrijver Ernest Hemingway overleden Vliegtuigongeluk nabij luchthaven Brussel Grace Kelly overleden door auto-ongeluk Eddy Merckx wint Tour de France 1972 Zanger Andy Gibb overleden aan hartkwalen Geestelijk vader van Scooby Doo Iwao Takamoto overleden