Niewsdossier


Dossierinformatie

Nieuwsdatum22 oktober 1913
OnderwerpBedrijfsrampen
LandVerenigde Staten
Plaatsingsdatum28 december 2007
Foto bronlegendsofamerica.com
AuteurHet Nieuwsdossier-Team
Mijnramp treft Dawson
22 oktober 1913 - Bij de mijnen van Dawson kwamen 263 mannen om het leven. De mijnramp werd daarmee één van de grootste mijnrampen in de Amerikaanse geschiedenis.

Dawson was gelegen in de staat New Mexico, in het midden van de Verenigde Staten. Sinds 1901 waren de mijnen in gebruik en het stadje floreerde. De meeste inwoners waren immigranten die nog maar kort in de Verenigde Staten woonden.

De ramp werd veroorzaakt doordat een verkeerde dynamietlading voor een enorme explosie zorgde in mijn No. 2. Er ontstond een grote steekvlam bij de ingang van de mijn. De explosie en de vlam zorgden ervoor dat de meeste mijnwerkers die op dat moment in de mijn aan het werk waren om het leven kwamen.

Ondanks dat er goed voorbereide reddingsploegen aanwezig waren konden slechts enkele mijnwerkers worden gered.

Bookmark and Share
 
Julien Lahaut vermoord Edward VIII benoemd tot Koning van Engeland John Bardeen overleden Paul Kruger overleden Pedro Delgado wint Tour de France van 1988 Grantham treinramp eist 14 levens Judit Polgar wordt jongste grootmeester in de geschiedenis Homohuwelijk toegestaan in Nederland Benelux opgericht